Diakonia Modlitwy Wstawienniczej

 

Wstawiennictwo jest modlitwą prośby, która bardzo przybliża nas do modlitwy Jezusa. To On jest jedynym wstawiającym się u Ojca za wszystkich ludzi, a w szczególności za grzeszników. On jest Tym, który „zbawiać na wieki może całkowicie tych, którzy przez Niego zbliżają się do Boga, bo zawsze żyje, aby się wstawiać za nimi” (Hbr 7,25). Sam Duch Święty „przyczynia się za nami w błaganiach... przyczynia się za świętymi zgodnie z wolą Bożą” (Rz 8,26-27) (KKK 2634). Wstawianie się za innymi, prośba o coś dla innych, jest – od czasu Abrahama – czymś właściwym dla serca pozostającego w harmonii z miłosierdziem Bożym. W czasie Kościoła wstawiennictwo chrześcijańskie uczestniczy we wstawiennictwie Chrystusa: jest wyrazem komunii świętych. We wstawiennictwie ten, kto się modli, „niech ma na oku nie tylko swoje własne sprawy, ale też i drugich” (Flp 2, 4), do tego stopnia, aby modlił się za tych, którzy wyrządzają mu zło (KKK 2635).

Diakonia posługuje modlitwą wstawienniczą oraz modlitwą uzdrowienia na spotkaniach Grup (w zależności od potrzeb).

Wszelkie posługi modlitewne prowadzone w ramach naszych Grup posiadają zgodę kapłana prowadzącego konkretną Grupę.

Osobom pragnącym lub potrzebującym pogłębionej modlitwy uwolnienia i uzdrowienia wewnętrznego polecamy tzw. metodę 5 kluczy, o którą można poprosić w Domu Miłosierdzia w Gdyni lub modlitwę w ramach programu Strumieni Życia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 


© 2024 Grupa Uwielbienia Bożego Miłosierdzia. Wszystkie prawa zastrzeżone. Stworzone przez Mega Group