Polska pod Krzyżem

Organizujemy wspólny GUBM'owy wyjazd autokarowy do Włocławka na wydarzenie Polska pod Krzyżem. Szczegóły i zapisy po środowym spotkaniu modlitewnym lub u Wioletty tel. 501-580-919

 

Poniżej kilka uwag organizatorów:

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Poniżej przesyłamy ważne informacje:

1. Prosimy przyjedźcie do Włocławka w miarę możliwości już w stanie Łaski uświęcającej. Jest to ważne ze względu na potencjalne niebezpieczeństwa związane z podróżą, dyspozycyjność do słuchania treści konferencji czy Mszy Świętej oraz aby odciążyć kapłanów, spowiadających w dniu wydarzenia.

2. Na Polska pod Krzyżem trzeba się dobrze przygotować duchowo, dlatego zapraszamy do udziału w Jerychu – to forma zobowiązania modlitewnego, którego celem jest przygotowanie naszych serc na przyjęcie Bożej Łaski. Jerycho to również forma walki duchowej z wszelkimi przeciwnościami, które mogą nas oddzielić od Pana Jezusa. Zapisy na Jerycho znajdują się na stronie internetowej. Włączajcie się odważnie i mocno.

3. Idąc za słowem Pana Jezusa MK 9, 29: „Rzekł im: Ten rodzaj można wyrzucić tylko modlitwą i postem” zapraszam wszystkich 13 września w przed dzień Polska Pod Krzyżem do podjęcia postu o chlebie i wodzie lub innego wyrzeczenia na miarę siły i możliwości. Niech wypełni się obietnica Pana Jezusa.

4. Zachęcamy do głębokiego przeżycia pierwszego piątku i pierwszej soboty miesiąca. W piątek czcimy Najświętsze Serce Jezusa i jesteśmy zaproszeni przez Boga do odnowienia z Nim relacji przez spowiedź świętą, dzień później sobota i wynagrodzenie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi, poprzez odprawienie nabożeństwa Pierwszej Soboty miesiąca.

To nie przypadek, że oba te nabożeństwa przypadają tydzień przed Polską pod Krzyżem. Bóg daje nam możliwość, by zbliżyć się do niego w bardzo wyjątkowy sposób.

5. Wszystko, co Was spotka do wydarzenia ofiarujcie Bogu, on każde, szczególnie trudne doświadczenie przemieni na swoją chwałę i dla dobra Kościoła i Polski.

6. Prosimy o zabranie z domu Krzyży, które wiszą na ścianie, będziecie je mieć w czasie modlitwy i zostaną poświęcone.

7. Na końcu maila znajdziecie instrukcję, jak dojechać. Przeczytajcie uważnie i stosujcie się do poleceń Policji oraz wolontariuszy.

8. Na wydarzeniu będą sprzedawane różne rzeczy, cały przychód przeznaczony będzie na pokrycie ogromnych kosztów wydarzenia. Oto co znajdziecie na wydarzeniu:

- drewniane krzyże, pasyjki z logiem wydarzenia (poświęcone) w cenie 15 zł.
- koszulki pamiątkowe w cenie 25 zł.
- obrazki z wizerunkami świętych przygotowane specjalnie na ten dzień w cenie 20 zł.
- filmy ewangelizacyjne w cenie 20 zł.
- książkę o Wielkiej Pokucie i Różańcu do Granic w cenie 30 zł.
- ciepły posiłek w cenie 10 zł.
- zimny posiłek w cenie 10 zł.
- napoje w cenie 5 zł.

9. Szczególnie gorąco zapraszamy kapłanów do sprawowanie sakramentu spowiedzi oraz do koncelebry. Kapłani muszą posiadać aktualne legitymacje kapłańskie, a szafarze świeccy ważną legitymację szafarza. Prosimy kapłanów o zabranie cyborium na Komunię Świętą. Wszystkich kapłanów i szafarzy prosimy o zgłoszenie się do biuro przepustek przed godziną 14 w sobotę.

10. Wszystkich prosimy o zabranie ze sobą rzeczy cieplejszych oraz przeciwdeszczowych na wypadek trudniejszej pogody. Jeżeli są w dyspozycji, prosimy o zabranie małych składanych turystycznych krzesełek bądź kocyków, na których będzie można usiąść.

11. Osoby z wejściówkami prosimy o przybycie do wyznaczonych sektorów do godzinny 10:30. Po tej godzinnie weryfikacja wejściówek zostanie zakończona i w miarę wolnych miejsc kolejne osoby będą mogły wejść.

Zachęcamy do odwiedzania naszej stronie internetowej www.polskapodkrzyzem.pl na której znajdzie wszystkie niezbędne informację: mapy, aktualny program itd. Będziemy też na niej zamieszczać na bieżąco najważniejsze informacje.„POLSKA POD KRZYŻEM”

14 września 2019r. Lotnisko Kruszyn-Włocławek

Uprasza się o cierpliwość i duchowy, pątniczy charakter podróży.

Czytelne oznakowanie pojazdów pielgrzymkowych i wewnętrzna asekuracja pielgrzymów.

Naładowane baterie telefonów, latarki…

Plenerowy posterunek Policji znajduje się na placu celebry.

Sprawy zagubionych osób, dokumentów prowadzą punkty informacyjne na tylnym skraju placu celebry.

Okolicznych mieszkańców bardzo prosimy o dostosowanie swoich planów podróży na sobotę 14 września, tak, by ominąć, na miarę możliwości, odcinek Kruszyn-Michelin, np. udając się do Włocławka przez Lubraniec, Brześć, Kowal itp. Ulica Jana Pawła II nie zostaje zamknięta dla ruchu, ale w szczytowych godzinach będzie bardzo zatłoczona. Stosując się do tej prośby, również bierzemy czynny udział w organizacji Wydarzenia.

Niech Maryja Niepokalana Was prowadzi, a Dobry Bóg błogosławi!

 

 


© 2019 Grupa Uwielbienia Bożego Miłosierdzia. Wszystkie prawa zastrzeżone. Stworzone przez Mega Group