Nadszedł czas św. Józefa!

 

Jestem głównym dowodem na Boże Miłosierdzie i że ono działa, i jeśli to prawda - a jest! – to oznacza, że dla całego świata jest cały Ocean Miłosierdzia, który czeka na nas!

 

Kto wypowiedział te słowa i dlaczego? Co mają wspólnego ze Świętym Józefem? Przeczytaj… Materiały, z którymi można się zapoznać w tym artykule, zostały zaczerpnięte z książki „Konsekracja św. Józefowi”  ks. Donalda H.Callowey, oficjalnych wypowiedzi ks. Calloway zamieszczonych w Internecie, artykułu  opublikowanego w National Catholic Register, oficjalnych wypowiedzi polskich księży katolickich i strony internetowej Narodowego  Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu.

Czy znacie św. Józefa? Czy uważacie, że rozumiecie jego wielkość i jego miłość do was? No cóż, moi przyjaciele, przygotujcie się! W książce Konsekracja św. Józefowi przeczytacie o cudach tego świętego opisanych jak nigdy przedtem!

Nadszedł czas św. Józefa!

Przyznaję, że to śmiałe twierdzenie! A jednak głęboko wierzę, że w naszej epoce Pan wyraźnie pragnie zwrócić ku św. Józefowi nasze serca, rodziny, parafie, diecezje i Kościół. Od dawna  widać w życiu Kościoła wzmożone działanie Ducha Świętego w tym kierunku.

Kim jest autor powyższych słów?

To ks. Donald H.Calloway MIC – członek zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego poczęcia. Po radykalnej zmianie życia i nawróceniu na katolicyzm ukończył studia filozoficzne i teologiczne. Jest mariologiem i wielkim czcicielem św. Józefa. To właśnie ten kapłan w maju 2019 roku napisał do papieża Franciszka list z propozycją, aby rozważył ogłoszenie w Kościele Roku Świętego Józefa i papież Franciszek spełnił tę prośbę.

Jako wielki apostoł świętego Józefa ks.Calloway stworzył trzydziestotrzydniowy program zawierzenia się Opiekunowi Zbawiciela, który swoją formą nawiązuje do słynnego aktu ofiarowania się Panu Jezusowi przez Najświętszą Maryję według św. Ludwika M. Grignion de Montfort.

To ks. Donald H.Calloway o sobie mówi, że jest głównym dowodem na Boże Miłosierdzie i że ono działa, i jeśli to prawda - a jest! – to oznacza, że dla całego świata jest cały Ocean Miłosierdzia, który czeka na nas!

Posłuchaj świadectwa ks.Calloway zamieszczonego na łamach Gość.pl, którego Boże Miłosierdzie wyciągnęło z kontaktów z mafią i licznych uzależnień.

Od bycia dilerem do bycia księdzem - Niesamowite świadectwo - Gość.pl

A dlaczego właśnie teraz i dlaczego św. Józef?

Po pierwsze potrzebujemy ojcostwa duchowego św. Józefa do pomocy w obronie małżeństwa i rodziny. Małżeństwo i rodzina były atakowane od zawsze, jednak w czasach współczesnych te napaści stały się wyjątkowo wzmożone. Wielu ludzi zatraciło świadomość, co znaczy być mężczyzną  czy kobietą, nie mówiąc już o tym, że nie wiedzą, czym jest małżeństwo i  rodzina. Wiele krajów świata przyznało sobie prawo do przedefiniowania definicji małżeństwa i rodziny. Istnieje w tych kwestiach ogromne pomieszanie pojęć, większe niż we wszystkich epokach w historii ludzkości. Służebnica Boża s. Łucja od Jezusa, najdłużej żyjąca wizjonerka z Fatimy, znała powagę sytuacji i napisała pełne mocy oświadczenie w tej sprawie: „Ostateczna bitwa pomiędzy Bogiem i Szatanem zostanie stoczona o małżeństwo i rodzinę” .

Aby zwalczyć i zwyciężyć podstępy Szatana, Kościół potrzebuje św. Józefa.

Po drugie cały świat potrzebuje dziś ponownej ewangelizacji, w tym także ogromna większość chrześcijan. Św. Józef był pierwszym misjonarzem. W naszych czasach pragnie ponownie przynieść Jezusa narodom. Wiele narodów i kultur oderwało się od swoich chrześcijańskich korzeni i wstąpiło na drogę prowadzącą do samozniszczenia. W adhortacji apostolskiej o św. Józefie z 1989 roku św. Jan Paweł II przypominał nam o konieczności wzywania jego pomocy w dziele ponownej ewangelizacji świata:

Trzeba modlić się o to orędownictwo [św. Józefa];  jest ono ustawicznie potrzebne Kościołowi nie tylko dla obrony przeciw zagrożeniom, ale także i przede wszystkim dla umocnienia w podejmowaniu zadania ewangelizacji świata i nowej ewangelizacji obejmującej „kraje i narody, w któryś niegdyś […] religia i życie chrześcijańskie kwitły… dzisiaj są wystawione na ciężką próbę”.

Bóg mówi swojemu Kościołowi, że aby bronić małżeństwa i rodziny, przywrócić moralność, odzyskać stracony teren, zdobywać dusze dla Jezusa Chrystusa, musimy zabrać na pole bitwy św. Józefa. On jest postrachem duchów piekielnych! Dzięki jego potężnemu ojcostwu duchowemu, niezwykłej miłości do swych dzieci duchowych i dzięki nieprzerwanemu orędownictwu, Kościół może się odnowić jako światło dla narodów, jako piękne miasto położone na górze (zob. Mt 5,14-16)!

Być  może ktoś czytający te słowa wcześniej zawierzył się Błogosławionej Dziewicy Maryi i zastanawia się, czy może również uczynić do w stosunku do św. Józefa i wszystko mu oddać. Odpowiedzią jest głośnie „Tak!”. Bóg pragnie, aby wszystkie Jego dzieci, były otoczone miłością i troską zarówno matki, jak i ojca. Nie należymy do duchowej rodziny samotnego rodzica. Maryja jest naszą matką duchową, a Józef ojcem duchowym. Ojcostwo duchowe św.  Józefa  jest szczególnie ważne dla naszego wzrastania duchowego. Całkowite zawierzenie Maryi  nie będzie pomniejszone przez poświęcenie siebie św. Józefowi. Maryja wręcz pragnie, abyśmy poświęcili mu życie! Wszystko, co oddajemy Jezusowi i Maryi, możemy oddać również jemu. Bądźmy spokojni. Serca Jezusa, Maryi i św. Józefa są zjednoczone.

Ks .Calloway o konsekracji św. Józefowi :

Skąd wzięły się nowe wizerunki Świętego Józefa? Jak powiązane są z programem konsekracji św. Józefowi?

Kiedy ks. D.Calloway przeglądał klasyczne obrazy Świętego Józefa, przekonał się, że większość z nich przedstawia Świętego jako starszego mężczyznę, co w jego opinii, nie przedstawia prawdziwego Opiekuna Zbawiciela. Kapłan zainspirował kilku artystów na świecie do stworzenia nowych  wizerunków św.  Józefa . Prowadził ich krok po kroku, by uzyskać pożądany przez siebie efekt. Pragnął potężnego, silnego ludzkiego wizerunku.

Zapoznaj się z artykułem w National Catholic Register  dotyczących historii powstania nowych wizerunków świętego Józefa i zamysłu ich zleceniodawcy ks. Calloway (artykuł tłumaczony na język polski przez internetowy translator)

National Catholic Register [pl]

O świętym Józefie i o książce „konsekracja św. Józefowi” ks. D.Calloway nasi kapłani:

„Chcę was zaprosić do tego, abyście poznali tajemniczą postać być może dla wielu z was, milczącego wojownika – Świętego Józefa. To jest postać, która wychodzi z cienia, która ma szczególną moc i szczególny autorytet od Boga na XXI wiek.” - ks. Dominik Chmielewski SDB

„Nadszedł czas odkrycia św. Józefa. Czas powierzenia mu siebie i swojej rodziny. To najlepsza inwestycja duchowa tego roku, a ta książka bardzo ci w tym pomoże.” - ks. Dominik Chmielewski SDB

„Zaproponowana przez autora droga zawierzenia św. Józefowi poprowadzi wszystkich, którzy zdecydują się  nią pójść, do tryumfu Niepokalanego Serca Maryi”. – ks. Dariusz Dąbrowski COR

 

ŚWIĘCI KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO O ŚW.JÓZEFIE (wybrane cytaty):

„Kiedy Bóg pragnie wznieść duszę ku wysokościom, łączy ją ze św.  Józefem, dając jej mocną miłość ku temu dobremu świętemu” (św. Piotr Julian Eymard)

„Dusze szczególne wrażliwe na działanie Bożej miłości słusznie widzą w Józefie świetlany przykład życia wewnętrznego” (św. Jan Paweł II)

„Wszyscy chrześcijanie należą do św. Józefa, bo Jezus i Maryja do niego należeli” (św. Leonard z Porto Maurizio)

„O mój drogi ojcze, Święty Józefie, pragnę Cię kochać taką miłością, jaką obdarza Cię Maryja” (bł. Bartolo Longo)

„Było koniecznością, aby Boża Opatrzność powierzyła Ją [Maryję] opiece i trosce absolutnie czystego mężczyzny” (św. Franciszek Salezy)

„Roztropność św. Józefa była roztropnością nadprzyrodzoną” (bł. Wilhelm Józef Chaminade)

„Powierzmy się naszemu dobremu ojcu, św. Józefowi, który jest patriarchą utrudzonych ludzi, ponieważ sam przeżył wiele trudów” (św. Józef Marello)

„Jeśli pragniesz być blisko Chrystusa, znów dziś powtarzamy: „Idź do Józefa!” (Cz.s.B. papież Pius XII)

 

Na stronie Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu:

Wcześniej, znana już także w Polsce, francuska stygmatyczka Marta Robin, która 51 lat przeżyła v cierpieniach, nic nie jedząc, karmiąc się tylko Komunią Świętą, przepowiadała, że Święty Józef będzie świętym trzeciego tysiąclecia.

Wydaje się, że przemija już cywilizacja, która "zrodziła" obozy zagłady dla ludzi i nastaje wiek miłosiernej miłości objawiającej się w sercu przepełnionym wielkim bólem (Brat Efraim, Józef, Ojciec na nowe tysiąclecie, Kraków 1998, s. 8). Pan Bóg pozwolił ludzkości przejść przez wiele dramatów, aby tym mocniej zajaśniała Ewangelia Chrystusa jako jedyna droga zbawienia człowieka. Świat potrzebuje nowej ewangelizacji.

Źródło: Biblioteka św. Józefa w Kaliszu

 

Święty Józef otoczony przez 26 świętych i błogosławionych swoich czcicieli, których słowa cytowane są w książce ks. Calloway (najedź kursorem i sprawdź, który to czciciel)

św. Teresa z Avila papież Leon XIII św. Franciszek Salezy św. Bernardyn ze Sieny czcig. Sługa Boży abp. Fulton John Sheen bł. Petra od św. Józefa św. Piotr Julian Eymard św. Leonard Murialdo bł. papież Pius IX św. Wawrzyniec z Bryndisi sł.b. Maria z Agredy bł. Anna Katarzyna Emmerich św. Alfons Maria Liguori bł. Gabriel Maria Allegra św. Jan Paweł II św. Josemaría Escrivá de Balaguer papież Benedykt XV św. papież Jan XXIII bł. Maria Repetto bł. Wilhelm Józef Chaminade bł. Maria Teresa od św.Józefa czcig. sł.b. papież Pius XII bł. Jan Józef Lataste św. Alojzy Guanella św. Andrzej Bessette św. Józef Marello św. Józef Dzieciątko Jezus

Obrazy:  Święty Józef, Pogromca Demonów - autor Bernadette Carstensen (2020) na zlecenie ks. Donalda H.Calloway


© 2024 Grupa Uwielbienia Bożego Miłosierdzia. Wszystkie prawa zastrzeżone. Stworzone przez Mega Group